Trening Samuraja

 

Coraz więcej firm szuka sposobów na poprawę efektywności pracowników, zapominając często o czynnikach, które rzeczoną efektywność obniżają. Głównym powodem obniżonej wydajności pracowników może być tzw. bierna obecność w pracy. Dotyczy ona sytuacji, w której pracownik wprawdzie świadczy pracę, natomiast jego efektywność jest znacznie obniżona z powodu złej kondycji fizycznej, psychicznej, emocjonalnej, ogólnego przemęczenia, bólów kręgosłupa, stanów depresyjnych czy lękowych generowanych przez permanentny stres w miejscu pracy… Według najnowszych badań wydajność pracownika może zostać obniżona przez bierną obecność nawet o 50%!

Bierna obecność powoduje dotkliwe skutki zarówno dla organizacji, jak i pracownika. Bierny pracownik traci koncentrację i uważność przy realizowanych zadaniach, jest zniechęcony, działa demotywująco na innych i destrukcyjnie na atmosferę w zespole. Wszystko to przekłada się bezpośrednio zarówno na  wyniki  indywidualne, jak i całego zespołu.

 

W jaki sposób zatem przeciwdziałać zjawisku biernej obecności?

 

Rozwiązaniem mogą być dopasowane do specyfiki danej organizacji elementy „corporate wellness”, które pozwalają pracownikowi poprawić kondycję fizyczną, odreagować stres, wzmocnić psychikę i charakter, ostudzić emocje, zbudować równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.   

 

Samuraj Biznesu doskonale odpowiada na pojawiającą się potrzebę. Proponujemy holistyczne, dalekowschodnie podejście do człowieka i jego potrzeb dotyczących zintegrowania sfery fizycznej, mentalnej i duchowej w oparciu o Wing Tsun Kung Fu, Tai Chi Chuan, Chi Kung oraz Medytację Zen.

 

Zapraszamy do zapoznania się z szerszą informacją dostępną w zakładkach Treningu Samuraja.   

Facebook