Akademia I-Ching Tao

 

SAMURAJ BIZNESU jest projektem naszej Akademii I-Ching Tao, której celem jest promowanie nie tylko chińskich i japońskich sztuk walki, ale również filozofii, kultury i sztuki Dalekiego Wschodu oraz holistycznego podejścia do człowieka i jego rozwoju.

Jej nazwa nawiązuje bezpośrednio do powstałej prawie 3.000 lat temu w Chinach Księgi Przemian (I-Ching). Starożytni Chińczycy wierzyli, że życie człowieka, zdarzenia w jego trakcie, jak też sytuacje i relacje między ludźmi – wszystko przebiega w cyklach i powtarza się w nieskończoność tworząc barwny kalejdoskop. Dzień zmienia się w noc, wiosna w lato, cała przyroda przechodzi wieczny cykl narodzin, rozwoju, rozpadu i ponownych narodzin.

Wszystko przypomina ruch obracającej się kuli, która pędzi przed siebie nieustannie wirując. Koniec jednego cyklu sygnalizuje jednocześnie początek następnego. Nic nie stoi w miejscu, wszystko ewoluuje i przechodzi ciągłe przemiany…

Rozpoczynając praktykowanie Tai Chi czy Wing Tsun Kung Fu rozpoczynacie swój własny cykl przemian, przemian własnego ciała i umysłu. Wchodzicie na nową drogę (Tao), przełamujecie swoje ograniczenia, stereotypy, bariery fizyczne i mentalne. Zatrzymujecie na chwilę pędzący świat, zapominając o problemach życia codziennego oraz ofiarowując sobie chwilę wyciszenia i relaksu w kojącej atmosferze płynnych, harmonijnych ruchów.

Wing Tsun Kung Fu czy też Tai Chi Chuan to wyprawa ciała i umysłu w piękną, długą i egzotyczną podróż…

 

A nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku…

Facebook