Integracja zespołów – zajęcia grupowe Wing Tsun Kung Fu

 

Dla zespołów sprzedażowych

 

Wing Tsun Kung Fu stanowi doskonałe narzędzie do budowania i integracji zespołów charakteryzujących się wysoką dynamiką działania i wymaganą dużą skutecznością w krótkim czasie, np. zespołów sprzedażowych.

 

Co ze sztuki walki Wing Tsun możemy wykorzystać w biznesie?

 

·  Wing Tsun powstał jako opozycja do tradycyjnych, chińskich sztuk walki charakteryzujących się dużą ilością kwiecistych, akrobatycznych ruchów imitujących ruchy zwierząt, pełnych   metafizycznych odniesień.

·  Wing Tsun postawił na proste i czytelne zasady, bardzo ograniczoną liczbę prostych technik, ale dopracowanych w taki sposób, by w pełni odpowiadały biomechanice ludzkiego ciała i były równie skuteczne w otwartym terenie, jak i w zamkniętych pomieszczeniach o ograniczonej możliwości poruszania się, np. w windzie. 

·  Podobnie jak w sprzedaży zamiast angażować się w uczenie różnych sztuczek sprzedażowych czy wyrafinowanych sposobów wywierania wpływu opartych na NLP stawiamy na zasady samurajskie i podstawowe, naturalne techniki sprzedaży budujące zaufanie i wiarygodność handlowców.

·  Wing Tsun nie jest widowiskowy i przedkłada efektywność nad efektowność, prostotę nad złożonością, proste rozwiązania nad złożonymi. Zadziwiającym jest w biznesie fakt jak często       handlowcy wciąż nie potrafią koncentrować się na języku korzyści i skutecznie zamykać rozmów sprzedażowych, domagając się jednocześnie szkoleń z zakresu „ciosu śmierci” czyli super skutecznych technik sprzedażowych, którym żaden klient nie będzie w stanie się oprzeć.   

·  Wing Tsun zawiera ograniczoną liczbę technik, które są nieustannie powtarzane i szlifowane. Adept Wing Tsun, bez względu na poziom zaawansowania nigdy nie zapomina o praktykowaniu podstaw. Podobnie jak w pracy nad doskonaleniem umiejętności sprzedażowych często brakuje właśnie powrotu do umiejętności bazowych. Kultura zachodnia interpretuje bowiem powrót do podstaw jako regres, podczas gdy cywilizacja wschodnia określa to mianem „pielęgnowania korzeni” i powrotu do źródeł czyli do tego, co najważniejsze i najbardziej wartościowe…    

 

Facebook