Co jest motorem naszego życia ?

 

Zadaliście sobie kiedyś pytanie co jest motorem naszego życia? Czymś co sprawia, że budzimy się rano pełni dobrej energii, radości, optymizmu i chęci działania?

Moim zdaniem silnikiem o największej liczbie koni jest jest dla naszego życia pasja.

Pasja to czysta moc, potężna energia, która buduje nasze mentalne nastawienie do tego czym się zajmujemy. Pasja pozwala nam się realizować z prawdziwą przyjemnością i spełnieniem. Życie jest za krótkie aby pozwalać sobie na dokonywanie świadomych i przypadkowych wyborów, zapewniąjących nam tymczasową bylejakość i spędzanie długich godzin w pracy, która zaprzecza naszym wartościom. O ile pasja daje nam siłę i energię, o tyle jej przeciwieństwo, czyli praca, do której chodzimy "za karę", potrafi z nas całą tę energię wyssać i zostawić nas w pogłębiającym się stresie, frustracji, zobojętnieniu i apatii.

 

Co nam daje pasja?

 

Jesteśmy wszyscy przytłoczeni codziennymi obowiązkami, spędzamy długie godziny w pracy, wykonujemy wiele czynności, które wcale nie są dla nas przyjemne. 

 

 

 

 

 

Znalezienie pasji nie jest wcale łatwe i często nie od razu się to udaje.Możemy się wiele razy rozczarować zanim wreszcie znajdziemy to co nas faktycznie uszczęśliwia. 

Nie musi to być zresztą nic wielkiego. Wystarczy, że będzie proste, bliskie naszemu sercu i dające radość. Czasem może się okazać, że to jednak nie to, że popełniliśmy błąd i straciliśmy czas. 

Dzisiaj życie wielu z nas toczy się jedynie wokół pieniędzy, kariery, wszystko pod olbrzymią presją czasu i otoczenia.

Pasja jest doskonałą odskocznią od tego wszystkiego. Pozwala nam zatrzymać na chwilę pędzący świat. Pasja to coś, co czyni nas wyjątkowymi, niepowtarzalnymi. Dlatego nie można się zrażać niepowodzeniami i warto szukać swojej pasji nawet jeżeli poszukiwania miałyby trwać do końca życia..

 

45100756_1945147119119647_2327699715530948608_n

Facebook