Bądź corpofit czyli dlaczego warto ćwiczyć w biurze

Dynamiczne czasy, zwiększające się wciąż wymagania biznesowe i złożoność procesów powodują, że menedżer nie jest w stanie w pełni kontrolować otaczającej go rzeczywistości. Pojaiwa się zatem silna potrzeba korzystania nie tylko z lewej półkuli, racjonalnej i analitycznej, ale również z prawej odpowiedzialnej za emocje, intuicję, kreatywność, syntezę informacji, zdolności humanistycznej czy empatię.

"Nowy" menedżer jawi się tutaj jako uniwersalny lider, wspaniale zarządzający swoimi emocjami, posiadający wysoką świadomość siebie i swojego funkcjonowania w otoczeniu, żyjący w pełnej harmonii ciała, ducha i umysłu.

W firmie spędzamy większą część swojego życia. Dlaczego więc nie ćwiczyć w biurze, w ramach przerwy w pracy, odstresowania, stabilizacji emocji, złapania dystansu i "resetu" psychicznego?

Zapraszam do lektury krótkiego artykułu:

Bądź corpofit, nie wstydź się ćwiczyć w biurze

Corporate wellness wg Samuraja Biznesu

Ku mojej wielkiej radości filozofia corporate wellness znajduje w Polsce coraz większe rzesze zwolenników. Coraz więcej firm przekonuje się, że dbanie o zdrowie i dobrostan pracowników nie tylko sprawia, że zadowolony, zdrowy pracownik osiąga lepsze wyniki, bardziej lubi i ceni swoją pracę, mocniej się w nią angażuje, ale też  znakomicie wpływa na kondycję i postrzeganie całej firmy. Coraz częściej koncepcja corporate wellness nie jest już traktowana jako „fanaberia z zachodu”, ale mądra, perspektywiczna, wręcz niezbędna inwestycja w przyszłość organizacji…

Zapraszam do przeczytania artykułu zatytułowanego: "Corporate wellness wg Samuraja Biznesu".

corporate wellness

Zdjęcia ze spotkania w Lady Business Club

Lady Business Club 1  

Lady Business Club 3       Lady Business Club 2       

Lady Business Club 4

Artykuł w Lady Business

Wystąpienie Samuraja Biznesu w Lady Business Club zostało poprzedzone artykułem zatytułowanym: "Dlaczego warto zostać samurajem biznesu", który ukazał się na stronach portalu Lady Business.pl

Rzecz o odwadze bycia samurajem w biznesie oraz budowaniu i zarządzaniu, opartą na prawdziwych wartościach, organizacją samurajską.

Zapraszam do lektury:

 

Lady Business   

Wystąpienie w Lady Business Club

Tym razem Samuraj Biznesu weźmie udział w wydarzeniu: "CUDowna kobieta biznesu", organizowanym przez Lady Business Club. Tematem wystąpienia Samuraja będą sposoby integracji ciała, ducha i umysłu Liderek biznesu.

Informacje i program poniżej:

 

Lady Business Club

Sztuki walki w biznesie

Czy zastanawialiście się kiedyś czy sztuki walki mogą wspierać biznes? A czy wartości pielęgnowane w środowisku sztuk walki mogą wzbogacać osobowość lidera i wyposażać go w cechy niezwykle w biznesie cenione?

 

Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule:

http://www.samurajbiznesu.pl/wp-content/uploads/2014/10/Sztuki-walki-w-biznesie.pdf

 

Bądź wojownikiem, idź własną ścieżką…

Znieczulica, apatia i niskie standardy towarzyszą nam na każdym kroku. Zapominamy o znaczeniu honoru, szacunku czy lojalności. Poczucie honoru stało się reliktem przeszłości, słowem honoru szastamy w nadmiarze, nie przykładając do tego żadnego znaczenia. Przestajemy szanować innych, często nawet własnych rodziców…

Lojalność staje się niepopularna, ponieważ wydaje nam się, że możemy dzięki niej więcej stracić, niż zyskać. Zamiast żyć zgodnie z wartościami, zaczynamy ważyć swoje zachowanie i kalkulować czy nam się ono opłaca. Wartości, które powinny nam przyświecać, są beznamiętnie spychane w kąt naszej świadomości…

Życie wartościami i zasadami jest przez wielu postrzegane jako naiwne. Cwaniactwo i spryt jest cenione wyżej, niż wartości…

Obijamy się z jednej strony o konformizm, z drugiej o oportunizm. Oportunizm sprawia, że przestajemy mieć własne zdanie i rezygnujemy ze swoich zasad (albo je mocno naginamy) na rzecz własnych korzyści i wygody.

Konformizm zaś powoduje, że stajemy się bierni, apatyczni i ulegli, przestajemy samodzielnie myśleć i bezkrytycznie przyjmujemy wzorce zachowań innych, bardzo szybko uznając je za własne.

W tej sytuacji jednak warto być naiwnym. Warto walczyć o swoje zasady, wysokie standardy i nie dopuszczać do ich obniżania tylko dlatego, że inni tak robią. W kategorii standardów i wartości nie można szukać drogi na skróty, bo jej po prostu nie ma. Warto podążać swoją własną ścieżką, ścieżką wojownika, która może być czasem trudna i niebezpieczna,  a czasem wymagająca walki w obronie tego, w co wierzymy. Może przyjść też moment, w którym warto będzie nawet przegrać w słusznej sprawie. Jak mówi chińskie przysłowie: "Lepiej jest zostać zwycięskim przegranym, niż przegranym zwycięzcą". 

Nie musimy uprawiać sztuk walki żeby być WOJOWNIKIEM! Wojownik to postawa i hart ducha, a nie umiejętności! Wojownikiem jest się w sercu, a nie w pięści!

Zdjęcia z występu na Kongresie Kobiet

Zdjęcie z Kongresu 1    Zdjęcie z Kongresu 2    

Zdjęcie z Kongresu 3         

czytaj dalej

Zostań Samurajem Biznesu

Zapraszam do przeczytania wywiadu zatytułowanego "Zostań Samurajem Biznesu", którego udzialiłem miesięcznikowi "Zdrowie Menedżera" we wrześniu 2014.

Rozmawiam w nim z Panią Justyną Sosnowską-Skrabacz o wzmacnianiu zdrowia i mocy wewnętrznej menedżerów przy wykorzystaniu narzędzi dalekowschodnich, o aktywności w miejscu pracy, promowaniu wartości samurajskich oraz o wspieraniu dążenia liderów do osiągnięcia życiowej równowagi.

Artykuł_Zdrowie Menedżera_wrzesień 2014

Kobieta Samurajem Biznesu

Zapraszam do lektury mojego artykułu na temat tego czy aby na pewno to mężczyzna jest samurajem w biznesie ;-)

Artykuł ukazał się w październikowym wydaniu miesięcznika Businesswoman Life jako forpoczta oficjalnej prezentacji koncepcji Samuraja Biznesu podczas kongresu. Miesięcznik Businesswoman Life jest organizatorem Polish Businesswoman Congress.

Przy tej okazji chciałbym też serdecznie podziękować Pani Elżbiecie Jeznach, Właścicielce i Redaktor Naczelnej magazynu Businesswoman Life za wiarę w koncepcję Samuraja Biznesu i wsparcie w jej promocji.

Poniżej załączam odnośnik do artykułu:

Kobieta Samurajem Biznesu_Businesswoman Life_wrzesień 2014

01_OKLADKA(4)-1

 

Facebook